facebook
Specjalizacje

Wstecz

Uroginekologia

Komfort naszych pacjentek jest dla nas priorytetem, dlatego w MedicaPark przygotowaliśmy ofertę dla Pań borykających się z uciążliwym i wstydliwym problemem nietrzymania moczu oraz obniżenia narządu rodnego.

Oferujemy Paniom kompleksową profilaktykę, diagnostykę i leczenie nietrzymania moczu oraz zaburzeń statyki oparte o najnowsze metody w uroginekologii, a także konsultacje i kwalifikacje przed uroginekologicznymi zabiegami operacyjnymi. Nasz zespół tworzą specjaliści, którzy mogą pochwalić się zarówno ambulatoryjnym, jak i szpitalnym doświadczeniem w dziedzinie uroginekologii.

Uroginekologia

Oferta:

kompleksowe badanie uroginekologiczne z wykorzystaniem USG dna miednicy (PF-Sono) (rozwiń)

Kompleksowe badanie uroginekologiczne w MedicaPark obejmuje wywiad, badanie uroginekologiczne oraz USG dna miednicy. Po zebraniu niezbędnych danych dobierany jest plan leczenia oraz, jeśli wymaga tego diagnostyka, zlecane są kolejne badania. Nie każda pacjentka wymaga operacji i nie u każdej pacjentki operacja będzie najlepszym sposobem rozwiązania problemu uroginekologicznego. Jest wiele metod leczenia zachowawczego, które z powodzeniem są stosowane przez kobiety na całym świecie, szczególnie w tych przypadkach, gdzie ryzyko operacji i powikłań jest duże lub istnieje niewielka szansa na poprawę.

Na czym polega USG dna miednicy (PF-Sono)

USG dna miednicy to rodzaj wysokospecjalistycznej ultrasonografii wykorzystywanej do diagnostyki nietrzymania moczu oraz zaburzeń statyki narządu rodnego i pochwy. Badanie poprzedzone jest zebraniem dokładnego wywiadu ukierunkowanego na kwestie uroginekologiczne. Badanie USG wykonujemy z pełnym i pustym pęcherzem w zależności od rodzaju diagnozowanej patologii. W tym badaniu oceniamy anatomię oraz funkcje czynnościową dna miednicy. PF-Sonografia jest badaniem mniej inwazyjnym niż badanie urodynamiczne i z tego względu jest chętniej akceptowana przez pacjentki. Ma również tą przewagę nad badaniem urodynamicznym, że pomaga dobrać właściwą technikę operacyjną do danej patologii, jak również dostarcza informacje niezbędne do zaplanowania właściwego leczenia, co zwiększa szansę sukcesu terapeutycznego.

 

leczenie zachowawcze nietrzymania moczu oraz zaburzeń statyki – nowoczesna pessaroterapia
kwalifikacja do leczenia operacyjnego
opieka pooperacyjna
laserowa rewitalizacja pochwy

 

 

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA:

PROSIMY O PRZYCHODZENIE NA BADANIE UROGINEKOLOGICZNE I USG DNA MIEDNICY Z PEŁNYM PĘCHERZEM.

zobacz cennik

Uroginekologia

- Nasi lekarze

Rejestracja telefoniczna

58 685 85 80
email: rejestracja@medicapark.pl

Adres

MedicaPark Centrum Medyczne
Kartuzy, Gdańska 14 (I piętro)

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piatek
09:00 - 20:00