facebook
Zespół MedicaPark
Maciej Pankau

Maciej Pankau

Specjalista położnictwa i ginekologii

Maciej Pankau jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku z 2006 roku. W roku 2015 uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

Od 2014 roku związany zawodowo z Oddziałem Położnictwa i Ginekologii Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach, w którym wykonuje pełen zakres zabiegów i operacji ginekologicznych, w tym przy wykorzystaniu technik małoinwazyjnych – laparoskopii i histeroskopii.

Uczestnik licznych szkoleń i kursów z zakresu ultrasonografii w ginekologii i położnictwie – od wielu lat wykonuje badania USG w ciąży zgodnie ze standardami Fetal Medicine Foundation, które obowiązują w Polsce. Posiada certyfikat Sekcji USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Brał udział w kursach z zakresu echokardiografii płodowej.

Zajmuje się również diagnostyką i leczeniem chorób szyjki macicy – wykonuje badania kolposkopowe oraz małoinwazyjne zabiegi pętlowe (LLETZ, LEEP) w leczeniu jej patologii.

Ponadto szczególnie zainteresowany uroginekologią – dziedziną zajmującą się zaburzeniami statyki narządu rodnego i nietrzymaniem moczu. Zwolennik nowoczesnej diagnostyki z użyciem USG oraz terapii opartej na najnowszych trendach i zaleceniach w tej szybko rozwijającej się dziedzinie.

Włada biegle językiem angielskim.

Prywatnie pasjonuje się podróżami, w szczególności turystyką górską.

Wstecz

Rejestracja telefoniczna

58 685 85 80
email: rejestracja@medicapark.pl

Adres

MedicaPark Centrum Medyczne
Kartuzy, Gdańska 14 (I piętro)

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piatek
09:00 - 20:00