facebook
Specjalizacje

Wstecz

Ortopedia

W ramach Poradni Ortopedycznej MedicaPark przygotowaliśmy dla Państwa ofertę obejmującą rozpoznawanie i leczenie chorób układu ruchu – kości, stawów, mięśni, a także rozpoznawanie i leczenie urazów narządu ruchu – złamań, skręceń, zwichnięć, urazów.

Nasi lekarze zajmują się również zapobieganiem wadom postawy i korygowaniem ich, leczeniem wad rozwojowych narządu ruchu oraz poprawianiem i przywracaniem czynności narządu ruchu. W ramach ambulatoryjnego leczenia proponujemy dzieciom i dorosłym wysokiej jakości zaopatrzenie ortopedyczne dostosowane do potrzeb i zakresu dysfunkcji narządu ruchu. Ponadto - w naszej Poradni Ortopedycznej wykonujemy USG bioderek, które połączone jest z konsultacją ortopedyczną, co – w przypadku zdiagnozowania u dziecka dysplazji stawu biodrowego - umożliwia natychmiastowe podjęcie leczenia i oszczędza rodzicom koniczność wizyty u kolejnego lekarza specjalisty.

Ortopedia

Oferta:

 • konsultacje ortopedyczne dzieci i dorosłych w zakresie traumatologii narządu ruchu oraz chorób przewlekłych
 • kwalifikacja do operacji ortopedycznych
 • kontynuacja opieki ortopedycznej u pacjentów po zabiegach operacyjnych
 • blokady i wiskosuplementacje (kwasy hialuronowe) - iniekcje pod kontrolą USG
 • diagnostyka i leczenie rozwojowej dysplazji stawów biodrowych niemowlęcych w ramach pracy Poradni Preluksacyjnej
Rozwojowa dysplazja stawów biodrowych (rozwiń)

Rozwojowa dysplazja stawu biodrowego jest jedną z najczęściej występujących wad wrodzonych. Jest to wada rozwojowa, która powstaje już w życiu płodowym, a nie w trakcie porodu. Dysplazja polega na nieprawidłowym rozwoju panewki stawu biodrowego, co, w najcięższych postaciach, prowadzi do zwichnięcia stawu. Nieleczona prowadzić może do nierówności kończyn, utykania dziecka, wczesnych dolegliwości bólowych, aż do wtórnych zmian zwyrodnieniowych, a nawet konieczności wymiany stawu na sztuczny.

Na dysplazję częściej narażone są dziewczynki ( aż 5 x częściej niż chłopcy).

Do czynników ryzyka zaliczamy:

 • płeć żeńską,
 • masę urodzeniową powyżej 4000 g,
 • ciążę mnogą,
 • ułożenie pośladkowe,
 • małowodzie,
 • dysplazję w rodzinie (rodzice, starsze rodzeństwo).

Każde dziecko po urodzeniu powinno być zbadane przez lekarza ortopedę i mieć wykonane badanie USG, które jest najważniejszym i podstawowym badaniem mającym na celu wykluczenie albo wczesne wykrycie dysplazji stawu biodrowego. Badanie ultrasonograficzne jest nieinwazyjne i niebolesne. Powinno być wykonane do 6. tygodnia życia, a w razie obecności czynników ryzyka jak najwcześniej. Im wcześniej wykryta wada stawu biodrowego u dziecka, tym krótszy czas leczenia i większe prawdopodobieństwo całkowitego wyleczenia.

zobacz cennik

Ortopedia

- Nasi lekarze

Rejestracja telefoniczna

58 685 85 80
email: rejestracja@medicapark.pl

Adres

MedicaPark Centrum Medyczne
Kartuzy, Gdańska 14 (I piętro)

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piatek
09:00 - 20:00