facebook
Zespół MedicaPark
Maciej Bobowicz

Maciej Bobowicz

Specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej

Maciej Bobowicz w 2006 roku ukończył studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiej Akademii Medycznej. W latach 2006 – 2008 odbył dwuletni staż podyplomowy w New Cross Hospital, Royal Wolverhampton NHS Hospitals Trust w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii.

W latach 2008 - 2010 odbywał szkolenie specjalizacyjne z chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Wejherowie. W latach 2010 - 2020 pracował w Katedrze i Klinice Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W roku 2014 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za rozprawę „Zastosowanie wybranych technik małoinwazyjnych w leczeniu patologicznej otyłości”. Od 2020 roku związany zawodowo z II Zakładem Radiologi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

W 2015 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej, a w roku 2018 tytuł specjalisty chirurgii onkologicznej.

Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Endoskopowej.

Uczestnik licznych szkoleń i konferencji z zakresu chirurgii piersi, biopsji mammotomicznej gruczołu piersiowego oraz chirurgii przewodu pokarmowego i chirurgii laparoskopowej jelita grubego. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej.

Zajmuje się głównie chirurgią onkologiczną ze szczególnym wskazaniem na diagnostykę i leczenie chorób łagodnych i złośliwych gruczołu piersiowego, leczenie oszczędzające wraz z rekonstrukcjami piersi. Od 2012 roku wykonuje USG gruczołu piersiowego oraz biopsje mammotomiczne pod kontrolą USG. Zajmuje się leczeniem chorób nowotworowych jelita grubego i odbytnicy, żołądka, przełyku, nowotworów skóry i tkanek miękkich.

Wstecz

Rejestracja telefoniczna

58 685 85 80
email: rejestracja@medicapark.pl

Adres

MedicaPark Centrum Medyczne
Kartuzy, Gdańska 14 (I piętro)

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piatek
09:00 - 20:00